Discgolfový víkend v dolním žandově

Caurus Egra se o víkendu 8 -9. 8. 2020 usadil na krásném discgolfovém hřišti v Dolním Žandově.

V sobotu 8. 8. proběhl turnaj v rámci Severozápadní discgolfové ligy 2020. Turnaje se zúčastnilo 30 hráčů, hráček a hráčat a zahrálo si šestý turnaj SZDL. Hrací systém SZDL je určen na 36 jamek a v Dolním Žandově se tedy hrála 4 kola po devíti jamkách. Standardní layout hřiště byl lehce obohacen o OB linie, hazardy a jeden 10metrový ostrov na nejkratší jamce a par turnaje 108 hodů. Nejlépe si s hřištěm poradili ve skupině A Franta Filip 87 (- 21), ve skupině B Dušan Čonka 96 (-12). v ženách Aneta Čalková 105 (-3) a v juniorech Adam Filip 121 (13). Při turnaji byli vyhlášeny i doplňkové soutěže CTP a Ace-pool. CTP vyhrál Honza Zdeněk, když se dostal nejblíže k určené jamce 9 prvním hodem a to na 86 cm. Esa padla dvě, Aneta Čálková si hodila eso na jamce 8 v prvním kole a Bastian Reger na jamce 3 ve třetím kole. Oba si rozdělili Ace-pool i s  jackpotem z turnaje v Oseku u Teplic.

V neděli 9. 8. proběhla discgolfová akademie se členy Caurus Egra. S discgolfem se přišlo seznámit a zároveň si jej vyzkoušet 9 odvážlivců, za což jim velice děkujeme a nemírně si vážíme jejich účasti. Ve 3 hodiny odpoledne jsme akademii ukončili a rozhodně budeme opakovat jak v Dolním Žandově, tak i u nás doma v Chebu.